Bosna Hersek’in Oscar Adayı ”The Son”

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_video _builder_version=”3.0.101″ src=”https://www.youtube.com/watch?v=qV5bKuEjRHo” /][et_pb_text _builder_version=”3.0.101″ background_layout=”light”]

Bosna Hersek’in Oscar adayı Ines Tanoviç imzalı The Son (Sin) filmi olacak.

Srdjan Vuletic, Elma Tataragic, Tina Smalcelj, Zoran Galic, Lejla Hodzic, Asja Kmanovic, Aida Begić, Predrag Solomun, Mustafa Mustafić ve Elmir Jukić gibi yönetmen, senarist ve prodüktörlerden oluşan ekip ”Sin” için oy kullandılar.

25. Saraybosna Film Festivali’nin açılış filmi olan The Son izleyiciler tarafından tam not almıştı.

 

[/et_pb_text][et_pb_divider _builder_version=”3.0.101″ show_divider=”on” color=”#000000″ /][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row][et_pb_column type=”2_3″][et_pb_text _builder_version=”3.0.101″ background_layout=”light”]

Filmin Hikayesi

18 yaşındaki Arman bebekken evlatlık alınmıştır. Bir süre sonra Arman’ın yeni ailesi biyolojik çocuklarını doğururlar. Aralarında 4 yaş fark olan Dadu isimli kardeşini ülkedeki kötülüklerden korumaya çalışan Arman aynı zamanda günümüz Saraybosna’sında ve dünyada gelişen kötülüklerden etkilenmektedir. Ortadoğuda bitmek bilmeyen savaş yeni arayışlar içinde olan rotasız gençler için bir cazibe merkezidir. Uyuşturucular, silahlar ve tehlikeli sokaklar ardında ekonomik krizin pençesindeki Bosna’da yaşamak hiç de kolay değildir… İki ergen kardeş bu çemberin içinde bir mücadele vermektedirler.

Filmde Snezana Bogdanovic, Uliks Fehmiu, Lidija Kordic, Jasna Ornela Berry ve Emir Hadzihafizbegovic gibi usta isimler de yer alıyorlar. Yönetmen Ines Tanovic 2015 yılında da Naša svakodnevna priča (Günlük Hikayelerimiz) isimli filmiyle Bosna Hersek’in Oscar adayı olmuştu. Daha önce Oscar’daki en büyük ödülü Danis Tanovic ile 2002 yılında kazanan Bosna Hersek bakalım Ines Tanoviç’in 2. Oscar denemesinde nasıl bir sonuç alacak…?

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Bir cevap yazın