Herkesin Bildiği Sırlar Prizren’de

Yazar ve yönetmen Yavuz Özkan tarafından kaleme alınan, başrolllerini Sezen Aksu ve Ferhan Şensoy’un paylaştığı Büyük Yalnızlık filminden tiyatroya uyarlanan Herkesin Bildiği Sırlar, Kosovalı sanatçılar Erkin Halçe ve Sonay Buş tarafından Prizren’de yeniden sahneye konuluyor.

Yönetmenliğini Deniz Dadale’nin yaptığı, rejisinde Tansu Kervan ve sahne amiri olarak Onur Cibo’nun yer aldığı oyunda, birbirini çok sevdikleri halde bir türlü iletişim kuramayan ve bu yüzden ayrılığın eşliğine gelmiş iki insanın hüzünlü olduğu kadar eğlenceli hikayesi anlatılıyor. Bu inişli-çıkışlı ilişkide, kadın-erkek mücadelesi, iletişimsizlik, yanlış anlaşılma ve bunun sonuçları sergileniyor. Herkesin Bildiği Sırlar’ın aleni ifşası, herkesin başından geçebilecekler üzerinde bir kez daha düşünmek için izleyiciye bir ipucu sunarak; evlilik kurumuna erkeğin ve kadının bakış açısını yansıtıyor.

Prizren’deki Yol Türk Kültür Sanat Derneği’nin tiyatro kolu olan Doğru Yol TKSD Aziz Buş Tiyatrosu adına oynanan oyunun prömiyeri 8 Aralık tarihinde gerçekleşti. Oyun 15 Aralık’ta Prizren Kültür Evi Sahnesi’nde saat 20:00’de yeniden oynanacak. 

Türkiye’de daha önce Ruberu Tiyatro’da Ayda Aksel ve Selçuk Yöntem tarafından oynanan oyun; sonrasında İstanbul Devlet Tiyatrosunda, Ebru Unurtan ve Burak Şentürk’ün performansıyla başarıyla sahneye konulmuştu.

 

Facebook Etkinliği
https://www.facebook.com/events/601300123940128/

 

Bir cevap yazın