“Quo Vadis, Aida?” İçin Geri Sayım Başladı

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.6.5″ _module_preset=”default”][et_pb_row _builder_version=”4.6.5″ _module_preset=”default”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.6.5″ _module_preset=”default”][et_pb_text admin_label=”Metin” _builder_version=”4.6.5″ _module_preset=”default” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″]

Pandemi tüm dünyada değiştirdiği alışkanlıklarımıza bir yenisini daha ekliyor: Online Gala!

Bosnalı yönetmen Jasmila Zbanic’in son filmi “Quo Vadis, Aida? (Nereye Gidiyorsun Aida?)”, bu akşam internet üzerinden Bosna Hersek, Hırvatistan, Sırbistan, Karadağ, Slovenya, Kuzey Makedonya ve Kosova’daki izleyicilerin erişimine açılacak. 

TRT ortak yapımı film,  Türkiye saatiyle saat 22:00’de https://ondemand.kinomeetingpoint.ba/ adresinden online olarak izlenilebilecek.

Bosna Hersek’in en iyi yabancı film dalında Oscar adayı olan film, 1995 yılı Temmuz ayında Srebrenica’da Birleşmiş Milletler’de (BM) tercüman olarak çalışan Aida ve Çetnikler tarafından ele geçirilen Srebrenica’da binlerce kişiyle beraber mahsur kalan ve BM korumasına sığınan ailesinin hikayesini anlatıyor.

Bosna Hersek, Türkiye, Avusturya, Romanya, Hollanda, Almanya, Polonya, Fransa ve Norveç ortak yapımı filmde başrolleri Jasna Djuricic, Izudin Bajrovic, Boris Ler, Dino Bajrovic, Raymond Thiry, Johan Heldenbergh, Boris Isakovic, Emir Hadzihafizbegovic ve Edita Malovcic paylaşıyor.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.6.5″ _module_preset=”default”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.6.5″ _module_preset=”default”][et_pb_button button_url=”https://ondemand.kinomeetingpoint.ba/%20″ button_text=”Quo vadis, Aida ? – İzlemek İçin Tıklayın!” admin_label=”Düğme” _builder_version=”4.6.5″ _module_preset=”default”][/et_pb_button][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Bir cevap yazın