Kuzey Makedonya ve Balkanların en büyük prodüksiyon şirketlerinden Sektor Film ve Türkiye’den NTC’nin ortak yapımıyla beyaz perdede seyirciyle buluşmaya hazırlanan The Hardest Thing’in çekimleri, Kuzey Makedonya’nın Manastır ve Üsküp şehirlerinde geçen 17 günlük sürecin ardından tamamlandı. İddialı kadrosu ve hikayesiyle beyaz perde izleyicisini heyecanlandıran film, 10 farklı insanın kesişen hayat hikayelerini sinema severlerle buluşturacak.

İzleyen herkesin kendinden bir şeyler bulacağı The Hardest Thing, herşey kötü giderken daha ne kadar kötü olabilir? Bir insan en fazla ne kadar trajedi ve zorluk taşıyabilir fikirleriyle hikayelendi.

Birçok başarılı ismi kadrosunda bulunduran filmde Türkiye’den Erdal Beşikçioğlu, Belçim Bilgin, Halil Ergün ve Bülent Şakrak gibi başarıları isimler yer alırken, K. Makedonya’dan ise Ertan Saban, Luran Ahmeti, Bedia Begovska, Sara Klimoska ve Suzan Akbelge yer alıyor. Yönetmen koltuğunda başarılı yönetmen Serdar Akar’ın bulunduğu filmde görüntü yönetmenliğini ise Manaki Kardeşler Film Festivali’nde gümüş kamera ödülünü kazana Dejan Dimeski yapıyor.

Senaryosu Oliver Romevski tarafından kendi kısa hikayesi olan “Wild Strawberies”’den sinemaya uyarlanan yapımın vizyon tarihi henüz belirsizliğini koruyor.